Vít Hassan: Výbušný maxirozhovor s Martinem Konvičkou

Rozhovor Víta Hassana s Martinem Konvičkou

V tištěném vydání měsíčníku Pražský zpravodaj a následně na jeho webových stránkách a osobním blogu autora vyšel obsáhlý rozhovor novináře a fotografa Víta Hassana s docentem Martinem Konvičkou, kandidátem do Senátu za Alternativu pro ČR ve volebním obvodě Tábor. V tomto rozhovoru docent Konvička znovu vyjadřuje svůj názor na islám a jeho projevy a vztah k naší civilizaci a kultuře, komentuje vývoj českého antiislámského hnutí, své trestní kauzy i senátní kandidaturu. Bez odpovědi nezůstanou ani dotazy, co s tím, když na antiislámské demonstrace chodí vyložení rasisté, kteří jsou schopni verbálně i fyzicky napadat odlišně vypadajícího člověka, který se takových akcí rovněž zúčastní. 

I přes značnou kritičnost otázek v rozhovoru, směřovaných na Martina Konvičku, jde o mimořádně kvalitní rozhovor, který opět nechává čtenáře nahlédnout hlouběji do toho, jakým způsobem Martin Konvička o islámu a souvisejících věcech uvažuje, jak a s kým je ochotný a schopný spolupracovat právě v boji proti islámu a jaká řešení celé společenské situace jsou pro něj přijatelná.

konvička1

konvička2

konvička3

konvička4

konvička5

konvička6

konvička7

Rozhovor na webu Pražského zpravodaje: http://prazsky-zpravodaj.cz/zajimavosti/rozhovory/kdy-se-ucho-utrhne-vybusny-rozhovor-s-martinem-konvickou/

Rozhovor na blogu Víta Hassana: http://hassan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=557376

Rozhovor ve formátu PDF ke stažení: hassan-vit-rozhovor-konvicka_sm.pdf