Statistické údaje o kriminalitě v Sasku: žadatelé o azyl páchají daleko více trestných činů než Němci

V Sasku eviduje policejní kriminální statistika (PKS) kolem poloviny registrovaných Libyjců jako podezřelé ze spáchání trestných činů. U tuniských kriminálníků to je dokonce přes 100 procent.

Za rok 2016 uvádí policie 499 recidivistů z řad uchazečů o azyl v Sasku.

V Sasku je registrováno v policejní kriminální statistice z necelých 2.000 hlášených Libyjců 1.100 jako podezřelých, informuje deník „Freie Presse“. Z počtu 773 hlášených Tunisanů to je ve Svobodném státě dokonce 881, protože k tomu ještě přibydou tuniští kriminálníci z ostatních spolkových zemí.

Jörg Urban, frakční šéf AfD v Sasku uvádí: „Staré strany často napadají fakt, že by žadatelé o azyl páchali zásadně více trestných činů než Němci, a že AfD štve či rozšiřuje ‚fake news‘. Nyní nám policejní statistika o kriminalitě předkládá nový důkaz, že někteří žadatelé o azyl v Sasku se dopouštějí extrémně často kriminálních činů.“

Každý druhý Libyjec a každý Tunisan je veden v Sasku jako podezřelý ze spáchání trestného činu! K tomu 276 osob z každé národní skupiny platí za několikrát trestané pachatele – to znamená, že jen v průběhu jednoho roku spáchali pět trestných činů.

Urban říká dále: „Tato nehorázně vysoká kriminalita ukazuje kompletní selhání azylové politiky CDU. Neexistuje žádná kontrola nad tím, kdo do Německa přichází. Tak je naše země otevřená také pro kriminálníky a teroristy. Proto žádá AfD od roku 2013 kontroly na německých hranicích.“ (pm/nmc)

Epoch Times 20. listopad 2018 aktualizováno: 20. listopad 2018 16:36

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/saechsische-kriminalstatistik- asylbewerber-deutlich-krimineller-als-deutsche-a2714550.html?fbclid=IwAR1 PfreteLz-SXi34cZOiqHDfHdaq_K9C_oxCVkmFtPR-VU8nQlYtEzOoqM

Tagy: