Spoluzakladatel Hogesy spáchal sebevraždu – vyšetřovatelé vyvracejí fámy

Po smrti policii známého člena Hogesy v Mönchengladbachu není podle údajů vyšetřovatelů pochybnosti o sebevraždě.

Epoch Times 22. září 2018 aktualizováno 22. září 2018 4:34

Muž byl psychicky nemocný, trpěl depresemi, oznámili vyšetřovatelé v pátek v Mönchengladbachu. Užíval antidepresiva – na místě činu byly nalezeny zbytky obalů příslušných medikamentů. Mimoto je inkriminovaná oblast sledována kamerami. Záznamy sice sebevraždu neukazují, ale dokazují, že se muž nacházel v okamžiku činu sám na schodišti muzea umění Museum Abteiberg. Na místě byl také nalezen doličný vražedný zavírací nůž.

Vyšetřovatelé tak vyvracejí fámy a pověsti o vraždě, které se šíří po internetu: „Sebevražda je nesporně objasněna,“ řekl šéf vyšetřování Ingo Thiel.

Mrtvé tělo 32letého muže z Brém bylo nalezeno ve středu. Smuteční průvod“ asi 250 sympatizantů proběhl ve čtvrtek večer klidně. Muž byl podle policejních záznamů spoluzakladatel radikálního uskupení „Hooligans gegen Salafisten“ (Hogesa). Toto hnutí se postaralo o velké titulky v novinách v říjnu 2014, když se hooligans a neonacisté střetli při jedné demonstraci s policií. Tehdy bylo zraněno asi 50 policistů. (dpa)

Zdroj článku: https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/hogesa-mitgruender-beging- suizid-ermittler-widersprechen-geruechten-a2648514.html

 

Tagy: