Spiegel: Bundestag zvažuje „kvůli AfD“ ostřejší bezpečnostní opatření

Poslanci Bundestagu mají očividně strach, že by se poslanci za AfD mohli ozbrojovat noži. Z tohoto důvodu se mají zpřísnit bezpečnostní kontroly při vstupu.

Epoch Times 1. března 2019 Aktualizováno: 1. března 2019 12:50

Správa Bundestagu zvažuje podle jedné informace z médií zpřísnění bezpečnostních opatření parlamentu a rozšíření kontrol při vstupu. Podnětem pro tyto záměry jsou mimo jiné zkušenosti se spolupracovníky AfD, informuje Spiegel ve svém aktuálním vydání s odkazem na vlastní informace. Doposud nebylo povšechně zakázáno zbraně do Bundestagu nosit, tak bylo možné si s sebou do budov vzít nůž s čepelí až 12 centimetrů dlouhou.

Se vstupem strany do Bundestagu se zhoršila atmosféra v německém parlamentu. Poslanci z řad SPD, Zelených a Linke si stěžovali na výhružná gesta a pokřiky od zaměstnanců z řadposlanců AfD, informuje dále zpravodajský časopis.

Místopředsedkyně Bundestagu Claudia Roth (Zelení) řekla, že „chápe vzrůstající obavy kolegů, kteří ji informují o nenávistných mailech a výhružkách“. Vzhledem k "zřejmému propojení jednotlivých zaměstnanců a pozvaných hostů s pravicově extremistickou scénou" chápe, že je třeba prověřit některá bezpečnostní opatření,“ uvedla dále politička Zelených.

Bärbel Bas, parlamentní jednatelka frakce SPD v Bundestagu, nechce čekat, ale podnikat konkrétní kroky. Zorganizovala pro spolupracovníky školení na téma, jak zacházet s pravicovými aktéry. Parlamentní jednatel za frakci AfD v Bundestagu Bernd Baumann obvinění odmítá. Nic takového neslyšel. „Že spolupracovníci našich poslanců vyhrožují ostatním a nadávají jim, to se mi zdá úplně přitažené za vlasy,“ řekl Baumann Spiegelu. (dts)

Zdroj: https://bit.ly/2TlwOr7