Poděkování od S.H.

Dobrý den,
omlouvám se, ale nenašel jsem nikde Váš soukromý nebo stranický email, jen tento pracovní.

Původně jsem Vám chtěl napsat jen ve smyslu poděkování za Vaše ohromné vystoupení na demonstraci 28.10. v Brně. Od začátku hluboce lidské a dojemné. Děkuji!

Na politika navíc působíte stále nezávisle a rozumně, apoliticky. Vůbec je neobvyklé až zarážející, že nejste odtržená od reality a máte v tolika ohledech shodné názory s českou populací. Selský rozum.

Nějak se mi ale tehdy nechtělo plýtvat Váš čas dalším pochvalným mailem. :) Pardon.

Bohužel před pár dny prosáklo, že Evropská Komise na popud z totalitní komunistické Británie chce i u nás zakázat zbraně.

A protože v podstatě na jiné než legální nedosáhnou, tak chtějí zakázat naše legální zbraně! Skutečně!!!

To rozhodně neznamená, že by v té Evropské komisi byli všichni vymaštění jak pekáč na buchty!
Naopak je to prostě další důkaz, že oni to s tou genocidou bělochů v Evropě myslí smrtelně vážně.
Místo aby i nám "automaticky" konečně povolili automatické pušky tak začínají zakazovat takto "od lesa" pušky samonabíjecí. Ty které se jim nelíbí.
Vezmeme-li to z té sociální stránky tak se jedná o ty nejlevnější zbraně, lidem v naší chudé zemi nejdostupnější, v zásadě i předělané druhoválečné modely. Např.http://www.zelenysport.cz/en/selfloading-cath-b/?Trideni=CenaZbozi_M1

Tahle novinka na hony smrdí už jen tím, za jak naprosto idiotické zdůvodnění se ji EK snaží schovat. A v jaké době! Drzouni! http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6110_en.htm

A i kdyby se u tohoto nakrásně zastavili, (čemuž uvěří jen naiva nebo blbec) co zmůžete v přestřelce s takovými útočníky, a proti jejich výbavě bez vlastní pušky?
Bohužel si nevzpomínám, kdo to tak krásně shrnul sebeobranu střelnou zbraní do naprosto dokonalého souvětí:
"Nečekám-li potíže, nechávám pušku doma, beru si jen pistoli."
Nepočítáme-li pouhou hrozbu použití zbraně (proti teroristům nanic) v podstatě jde v případě střelby o docela nejistý způsob jak útočníka vyřadit/zastavit. Jde vždy o zasáhnutí poměrně malých důležitých cílů v lidském těle.

A proto je snaha o co největší výkon s co největším a nejrychleji dostupným počtem výstřelů.
Tedy větší průměr střely nebo prachovou náplň a co největší kapacitu zásobníku.
Oba tyto požadavky splňuje samonabíjecí puška, spolu s dobrou ovladatelností. Také proto bohatě postačují už výkonově střední puškové náboje např. osvědčené 7.62x39 (průměr střely v mm x délka, pouze nábojnice bez vyčnívající střely).

Zatímco pistole pro svou kompaktnost omezený zásobník v pažbě a tedy kratší pistolové náboje) pro zvýšení výkonu a ranivosti používají většinou zvětšení ráže. Za cenu snížení počtu nábojů.
Spolu s relativně malou hmotností pistole nebo revolveru tím klesá komfort (zpětný ráz, není každý Schwarzennegger) i přesnost střelby.

Ještě pro kratší hlaveň a tím také kratší záměrnou délku (vzdálenost muška-hledí) je pistole méně přesná, zvláště při rozrušení při ochraně holého života. Navíc laserové zaměřovače u nás jsou zakázány, resp. kat. zbraní A.

Jestli dobře vzpomínám správné použití pistole nebo revolveru policejními profesionály je v podstatě do ozbrojeného podezřelého "vysypat" celý zásobník nebo bubínek. A přebít novým zásobníkem/clipem. Aspoň za oceánem. :)
I tak jsou zdokumentovány případy, kdy útočník poraněný mnohočetnými zásahy byl s to pokračovat v boji dokud neztratil z oběhu velký objem krve (kyslík nebo zástava srdce bublinou?) a nebo do zasažení životně důležitého místa v těle.

Oči mi taky otevřela sbírka rentgenů hlav, všechny včetně ocelových armatur, někdy i skrznaskrz, aneb co všechno se dá přežít. Většinou číňani.

U nábojů vyšších výkonů a pušek ještě nejspíš při průletu střely navíc dochází ke vzniku dočasné kaverny, tento puls ("nafouknutí" a kolaps) též asi dost otluče okolní orgány.

Pistole prostě zůstává "hračkou" na nejkratší vzdálenosti, tedy až do odstrčení-odkopnutí-odcouvání od útočníka.
A hlavně pro své dobré "odstrašující" působení, pohotovost a nízkou hmotnost. V podstatě by se dalo říct nositelnost. Prostě nouzovka.

Konečně podívejte čeho se po staletích vývoje střelných zbraní dosáhlo v kategorii samopalů např. na P90, s 50 pistolových malorážných nábojů s dostatečným výkonem, v hezké plexi krabičce. :)
https://en.wikipedia.org/wiki/FN_P90

V našich už tak omezených zákonech je pro krátké palné zbraně navíc zákaz použití střel se zvýšenou ranivostí.

Tedy vrcholem v sebeobraně pistolí či revolverem je zde střela SP - s měkkou olověnou špičkou, česky nazývanou poloplášť. Střelci v Čechách to také řeší použitím terčových laborací nábojů s celoolověnou střelou z tvrdého olova s plošší špičkou a nižší prachovou náplní. Dobře se deformuje a předává energii útočníkovu tělu, nejlíp kostem.

Ale tyhle věci jsou Vám asi známé, odbíhám od podstaty.

Co jsem chtěl říct, sebeobranu člověka NELZE zajistit bez pušky, (samonabíjecí nebo automatické) NELZE zajistit ani bez pistole nebo jiné krátké zbraně, je to nesmírně komplexní záležitost.
 

A hlavně ji NELZE řešit bez solidních zákonů, jelikož v sebeobraně vždy bude docházet ke zranění nebo zabíjení. A je to tak v pořádku.
Ať už si myslí Eurosluníčka cokoliv!
I moje máma pokládala vlastnictví zbraně za neoddělitelnou součást osobní svobody. Holenku, pokud chceš "fyzicky omezit má práva" - budu se bez skrupulí bránit i se zbraní v ruce. Všechny následky nese útočník.

Platí to nejen pro střelné zbraně a platí to pro každého člověka bez výjimky. Zbraně patří lidem.

Ono se to teď káže té prolhané Britské mrše Mayové jak dobře funguje odzbrojení občanů, dokud tam zatím ještě nemají občanskou válku. https://uk.news.yahoo.com/paris-attacks-full-speech-theresa-174105352.html

Ono se to káže Evropolitikům, když mají početnou ochranku a počítají už s vejminkem někde v bezpečné zemi pro sebe a své děti.

Je to opravdu jako by se nám vrátila ta totalita bumerangem, ještě horší. A hlavně v mnohem horší situaci, nečekaně horší.

Prosím mohla byste v tomto ohledu důrazně zasáhnout? Aspoň vydat prohlášení v rámci BPI na odpor proti tomuto (zatím) bezkonkurenčně největšímu nesmyslu pocházejícímu z nikým nevolené EK.

Pokud možno prosím propagujte i tu petici na change.org, Vy máte velký vliv na veřejnost a jste známá svými rozumnými názory na zbraně: https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership

Je sice formulovaná strašně připo****, přiznávám, ale nic lepšího, ani oficiálně papírového zatím není.

Díky předem za jakoukoliv Vaši politickou aktivitu v této věci.

Díky moc!
S. H.
PS: Ono je sice už venku i prohlášení GunLex-u: http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/75-dulezite/2224-otevreny-dopis-strelcum-a-majitelum-zbrani

Ale jak ten spolek léta pracuje, nevěřím jim, že by nakonec poslušně nevydali i své plastové pistolky na antiperle!

O té zákeřné aktivitě EK psal i Matějka ze Svobodných: http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/484553/evropska-komise-chce-zjevne-odzbrojit-obcany-evropy-dalsi-duvod-proc-odejit-z-eu.html

A vlastně i Svobodní sami: https://web.svobodni.cz/clanky/evropska-komise-zneuzila-parizske-utoky

Moc se s tím ani nebabrali a přitom je to docela postačující. Výstižné. Krátké.

Věčná škoda, že v otázce Islámu mají Svobodní srdce na nepravém místě. Možná i rozum. :(

PPS: Podle bodu devět článku http://www.zrcadleni.cz/pouceni-z-primovniho-vyvoje-aneb-k-poradu-partie-odvysilaneho-20-9-2015/ vidím, že Vám utekla noticka perfektně utopená uvnitř článku: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3235972/How-genuine-Europe-locks-borders-eye-witnesses-claim-fewer-refugees-Germany-Syrian-ISIS-infiltrators.html

" In a further alarming twist, Islamic State has seized a cache of 3,800 blank Syrian passports, with registration numbers, from former Syrian government buildings in Raqqa, the city it now controls.
There are fears these may be used to get ISIS jihadists into Europe pretending to be Syrian refugees."

Jinde jsem na tuto zprávu nenarazil, nevím kde to vzali. Pokud je to pravda, pak nechápu proč to nenapíšou "na plnou hubu".
Komu jinýmu by ISIL dal pravý syrský pasy?


Odpověď KS:

Vážený pane H.,

pokusím se to vzít popořádku:

1) děkuji i dodatečně za pochvalu :-) I s odstupem potěší. Nicméně Vám musím říci, že zachovat si zpětnou vazbu je jedna z nejtěžších věcí, kterou znám. I já jsem blahé paměti poté, co jsem poslancovala v letech 1990 - 1992 ve Federálním shromáždění, neuměla bez poslaneckého průkazu ani zaparkovat. Jiná věc je, že naprostá většina politiků si tuto zpětnou vazbu nehlídá, což by tedy zatraceně měla...

2) Zbraně jsou jasná věc!!! Blok proti islámu je za OZBROJENÍ národa. Váš dotaz předám kvalifikovaným osobám v Bloku, které k tomu vypracují nějaké stanovisko... (děkuji! za upozornění). Jinak samozřejmě tyto důsledky vstupu do Evropské Unie jsou naprosto zhoubné - EU se musí přetvořit zpět v to, co byla - zónu volného obchodu... Jinak pryč z ní...

3) Nechcete se zapojit do Bloku proti islámu? Velmi potřebujeme posily, zejména v Brně a okolí!!!

moc zdravím, klára