Krameriova cena za nezávislou literaturu 2020: Klára Samková ocenila Benjamina Kurase

Klára Samková

Klára Samková se 30. června 2020 zúčastnila již 5. ročníku předávání Krameriových cen za nezávislou literaturu, které proběhlo v krásném prostředí Michnova paláce v Praze. Ve svém příspěvku ocenila přínos publicisty a spisovatele Benjamina Kurase, který získal Krameriovu cenu za mimořádné celoživotní dílo v publicistice a v literatuře faktu.

Krameriova cena je ocenění udělované od roku 2016 Asociací nezávislých médií, která sebe sama definuje jako sdružení autorů a médií stojících mimo tzv. hlavní proud. V porotě, která o udělení cen rozhodovala, letos zasedli například místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, šéfredaktor deníku MF Dnes Jaroslav Plesl nebo předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Mezi dalšími oceněnými se pak objevili Jan Keller (za vynikající dlouholetou analytickou publicistiku), komentátor Ivan Hoffman či novinář Josef Habas Urban.

Záznam z předávání cen je na následujícím odkaze – vystoupení Kláry Samkové je v čase 30:00 – 37:40.

Další informace o Krameriově ceně: https://krameriova-cena8.webnode.cz/.

Článek o udělování Krameriovy ceny na webu Čítárny.cz: https://www.citarny.cz/nove-knihy/ceny/ceny-v-cesku/5-rocnik-krameriovy-ceny -za-nezavislou-zurnalistiku-2020