“Klárko, vy advokáti rozumíte všemu”

“Klárko, vy advokáti rozumíte všemu,” říkávala moje milovaná maminka v době, kdy z ní ještě nebyla troska v Alzheimerickém centru a já jsem si tudíž z ní mohla ještě dělat legraci. Ta mě ovšem přešla, když jsem zjistila, že já doopravdy rozumím všemu. Rozumějte, úplně všemu!
Tak nyní například vám předvedu jak rozumím dokonale grýdýlu. Já jsem totiž převeliký zastánce grýndýlu. Já si přeji kvůli globální přírodě, aby globálně ten grýndýl nastal. Já si to nejen přeji, já to požaduji. Vždyť mě znáte, já jsem státem uznaná čarodějnice a extrémistka, z čehož taky plyne, že jsem fundamentalistka. Takže já fundamentalisticky žádám zákaz všech spalovacích motorů. Nejenom aut! Já žádám, aby motory na elektřinu byly také u bagrů, jeřábů, náklaďáků co jezdí na stavbách, remorkérech a vůbec všech těch báječných strojích, se kterými se já setkávám maximálně jako s maketami v hračkářství a o kterých jen tak přibližně vím, že existují i v reálu. A co se týká těch hasičských aut dobrovolných hasičů, které už elektromotory mají, protože přece dobrovolní hasiči nejezdí nikam daleko, tak ty elektromotory určitě taky utáhnout ty pumpy na vodu, kterou se hasí. No a té elektřiny bude taky dost, protože tu nám zařídí ten jakýsi pirátský poslanec, když nechá nastavět na Sahaře fotovoltaické elektrárny a elektřinu dovede k nám. Já teda si matně pamatuju z 8. třídy něco jako Ohmův zákon, ale to bude určitě jen metafora. To bude pomluva, že v těch drátech totiž běhají ňácí trpajzlíci, na zádech mají batoh s tou elektřinou a jak těma drátkama běží a nožičky jim kmitaj, tak maj hladíček, a proto si vždycky kus tý elektřiny ukousnou, až jim nakonec v tom batohu žádná nezbude přičemž oni chudáčci oni stejně z takový dálky nedoběhnou. Ale určitě jim ta naše dobrá poslanecká duše zařídí nějakého asistenta, který žádný žrádlo po cestě potřebovat nebude a sám toho trpajzlíka i s tím nákladem elektřiny na zádech donese. Teda slyšela jsem někdy něco o nějaký supravodivosti, ale ta prej obvykle nastává při teplotě která panuje ve vesmíru a ta je skutečně o dost nižší, o nějakých asi tak 273° než panuje na Sahaře, ale to asi bude taky jen pomlouva.
Já taky žádám, aby se v rámci grýndýlu  zrušila gravitace, protože jak víte, tak ta gravitace sviňa jedna drží ta auta při zemi, a pak se těm autům musí otáčet kolečka, aby se pohnula z místa a tím se ta kolečka odírají a ty hnusný emise nejsou z motorů, ale z těch mikroskopických částeček gumy, který pak na tý pneumatice navíc scházejí a ty pneumatiky pak musíte měnit, někdy dokonce i vyhazovat a to je taky neekologické. A taky se strašně šeredí větrem. To si tak zasloužilý grýndýlista padá z mrakodrapu úplně stejně jako celá evropská civilizace a říká furt dobrý, situace je přenáramná, akorát je tady ňáko větrno, fouká to tady ňáko neefektivně, takže to chce další větrníky. Tak ty chci taky postavit.
Takže tím to už je jasný, že mám úplně ve všem pravdu a všichni grýndýlisti maj taky pravdu a tímto pozdravuji Blaničku, Blanka Hrbková, které jsem včera ten Ohmův zákon vysvětlila tak, že i ona jej naprosto pochopila a ona mi za to vysvětlila, že toho jejich kozlíka prostě museli picnout a sežrat a zároveň jim prdla lednička, takže mi nemohli ani kousek nechat. Následkem čehož jsem jí vysvětlila, že musí pořídit kozla nového, ke kozičkám, aby byla kůzlátka a v případě, že by to s těma Ohmovejma trpajzlíkama nevyšlo, tak aby bylo co žrát. Čím ž jsem zcela vyčerpala svou intelektuální kapacitu a protože tenhle status píšu o třičtvrtě na 3 v noci, tak svému geniálnímu mozku jdu ještě poskytnout odpočinek, než se vrhnu opět po ráno ke svým strojům. A vidíte zase mám pravdu: copak u počítadla jste někdy viděli nějakej spalovací motor? No neviděli. Jede na elektřinu. A elektřina se bere ze zásuvek. A prý taky umíme rozlišit tu hodnou elektřinu, která se dělá dělá z těch větrníků a ošklivou elektřinu, která se dělá třeba z plynu. Tak já si ještě musím nakoupit ten přístroj na to rozlišování elektřiny. Dobrou noc, děti!