Gauland: „Střední třída je vydrancovaný soumar národa“

Frakční šéf AfD Alexander Gauland nařknul kandidáta na předsedu CDU Friedricha Merze, že nemá žádný vztah ke skutečné střední třídě. Ve vzdušných zámcích, ve kterých se Merz pohybuje, se lidé zabývají zcela jinými problémy než obyčejní lidé.

„Kandidát na předsedu CDU Friedrich Merz je milionář a přesto se považuje za představitele střední třídy,“ říká frakční šéf AfD Alexander Gauland. Člověku nad tím zůstává rozum stát. Na stránkách facebooku o tom A. Gauland píše:

„Pan Merz se očividně vznáší ve vyšších, pro normálního člověka nedosažitelných sférách. Kontakt k realitě střední třídy už ztratil před drahnou dobou. Neboť ta se musí potýkat se zcela jinými problémy než čísly mandátů dozorčí rady nebo otázkou, jakého typu by mělo být jeho příští soukromé letadlo.

Kdo patří v současnosti ke střední třídě, zplundrovanému soumaru národa, ten se potýká spíš s problémem, jestli si ještě vůbec může udržet svůj životní standard a umožnit svým dětem dobrý start do života vzhledem k dvojitému vyvlastnění státem s vysokými daněmi a eurem s nulovou úrokovou sazbou.

Ve vzdušných zámcích, ve kterých se Friedrich Merz pohybuje, se s takovými problémy samozřejmě nepotýkají. Proto taky podepíše bez pochyby výzvy pro ještě více eurocentralismu a transportní unii a bude se podbízet Zeleným, nové partaji, u které se více vydělá. Nosné odpovědi na svou finanční a existenční zoufalou situaci může vydrancovaná střední třída sotva od milionáře Merze očekávat.“

(nmc)

Epoch Times 19. listopad 2018 aktualizováno: 19. listopad 2018 12:15

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/gauland-die-mittelschicht-ist-der-ausgepluenderte-lastesel-der-nation-a2713096.html

Komentář Éry žen: Vnímáme jako celoevropský problém skutečnost, že takzvaní zástupci lidu jsou zcela odtržení od reality a vůbec netuší, jak se normálním lidem žije. Nevíme, jestli nás má těšit, že v tomto nejsme sami, ale jde o věc, kterou rozhodně nechceme.

 

Tagy: