Ruská televize o Česku: Za holý zadek na US vojáky 10 měsíců, za zničení prezidentské standarty zproštění obžaloby

zadek na americký vojenský konvoj

24. srpna 2016: Česko je země neomezených bizarních úkazů, kterých si všímá už i ruská televize NTV. Ta před několika okamžiky informovala o tom, že Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil obžaloby členy skupiny Ztohoven, kteří vloni v září vylezli na střechu Pražského Hradu a odcizili odtamtud prezidentskou standartu, kterou poté rozstříhali a použili ke své další, údajně performerské, produkci [1]. Jak ruská komentátorka poznamenala, jen před pár dny Okresní soud ve Vyškově, zatím nepravomocně, odsoudil ve zkráceném řízení odpůrce amerického konvoje na 10 měsíců s podmínkou na 2 roky, který v květnu tohoto roku vystrčil na americké vojáky holý zadek, a to ve chvíli, kdy projížděli Vyškovem v rámci své Dragounské jízdy [2]. Ruská televize toto označila za licoměrnost českého soudnictví, které prý pracuje velmi často na politickou objednávku v podobných kauzách.

členové skupiny Ztohoven

Naprosto šokující je vysvětlení soudkyně nahoře ve videu, proč členy Ztohoven zprostila obvinění. Prý se nechtěli obohatit. Svatá prostoto! Ta soudkyně studovala v Plzni? Trestný čin krádeže se neposuzuje podle zisku, ale podle odcizení věci. Hmotný prospěch z krádeže je druhotným faktorem pro posouzení výše trestu. Podle tohoto rozsudku by to potom znamenalo, že když někomu ukradnete auto a pomalujete ho nápisy „Majitel auta -> Politik -> X. Y. je vůl!“, tak to bude projev politického názoru, za který vás tato soudkyně osvobodí? A když auto rozřežete, jako to udělali pánové ze Ztohoven se standartou, tak to také bude v pořádku? A co kdyby vám, jako politikovi, někdo ukradl doklady a rozstříhal je? To také by byl politický projev? Když tedy půjdeme do extrému, opravdu až nadoraz, tak potom si musíme uvědomit, co se stalo pro změnu u soudu ve Vyškově. A to je druhá mince českého absurdistánu.

Za holý zadek 10 měsíců v base s podmínkou na 2 roky

Tam soudkyně odsoudila člověka k 10 měsícům v kriminále natvrdo, se zkušební dobou na 2 roky. A to si vezměte, že nic nepoškodil, nic neukradl, nikam neoprávněně nelezl, nic nerozstříhal. Pouze projevil svůj politický názor, stejně jako ho prý projevili pánové ze Ztohoven, ale zatímco oni byli zproštěni obžaloby (také nepravomocně zatím), tak tento pán z Vyškova má na krku podmínku na 2 roky. Nelze se divit tomu, že ruskou televizi toto velmi zaujalo, ta paralela s Vyškovem a se svobodou politického expresionismu je nabíledni. Jak zaznělo na ruské televizi, v Česku je zesměšnění amerických vojáků těžší zločin, než krádež, nedovolené vniknutí a poškození cizí věci dohromady.

https://www.youtube.com/watch?v=2ikBA6u4nvM

[VIDEO] Za holý zadek vystrčený na americké vojáky ve Vyškově padla 2-letá podmínka

Je mi smutno z toho, jakou ostudu České republice v cizině dělají české soudy svými rozsudky. Je přece naprosto jasné, že když v rozsudku z Vyškova z 15. srpna zazní jeden verdikt jistého směru, nemůže přece v podobné kauze recesistického expresionismu zaznít diametrálně odlišný rozsudek. Nestranný člověk by si potom mohl myslet, že české soudy rozdávají flastry lidem za projev odporu vůči Američanům v obrněných vozech, zatímco za projevy pohrdání a zesměšňování hlavy státu rozdávají, když už ne odměny, tak alespoň zproštění všech obvinění. To není normální. Soudci v ČR jsou buďto zkorumpovaní, tzn. pracují na klientelistické bázi, nebo zaujatí, anebo zcela nekompetentní. Všechny tyto tři možnosti jsou přitom zcela nepřijatelné. Soudy musí vyslat jasný vzkaz veřejnosti, který má být příkladem pro ostatní. Ale co je tohle za příklady? Vyškovský soud vyslal vzkaz, že kdo bude demonstrovat proti americkým vojskům, půjde do kriminálu! A pražský soud se Ztohovnisty naopak vyslal vzkaz, že vnikat neoprávněně a krást věci z Pražského Hradu je v pořádku, a poté je ničit ty věci, že je také OK.

Soudkyně nepřímo vyzvala k následování činů Ztohoven

A když se prezident republiky rozhodne své sídlo chránit a zpřísní kontroly návštěvníků svého sídla, tak je skoro ukamenován mainstreamovými médii, že co si to dovoluje zpřísňovat pohyb po Pražském Hradě turistům. Např. Balšínkova fiat-alternativa naplivala na prezidenta kvůli posílení ostrahy Hradu opravdu pořádně, více zde. No, milí zlatí, není to právě kvůli soudkyním, jako je ta na Praze 1? Protože ta teď de facto legalizovala krádeže, stačí od této chvíle u soudu říct, že odcizená věc nesloužila k osobnímu obohacení a že byla součástí uměleckého vyjádření politického postoje. Zatímco ve Vyškově, když ukážete holé pozadí na amerického vojáka, tak váš politický „postoj“ vám bude leda tak k h****u a ještě si posedíte v kriminálu.

holý zadek na americký vojenský konvoj

Od roku 1989 se toho zase tolik nezměnilo. Vystrčit tehdy zadek na sovětské vojáky dislokované v Československu, tak byste také šli sedět. Ale není úplně normální, že krádež standarty prezidenta, nedovolené vniknutí a zničení standarty bylo shledáno jako něco, co není trestný čin, ale maximálně přestupek. Škoda přitom přesáhla 5,000 Kč zcela jednoznačně, takže z principu nemůže jít o přestupek, ale o trestný čin. K čemu tam ta soudkyně na Praze 1 vlastně je? Její výklad práva je naprosto šílený, který zavání „plzeňskými právy“ na sto honů.

A tak zřejmě v Rusku budou mít tuto zprávu v médiích jako perličku formátu „Blbec na konec“, ale prestiži ČR to rozhodně nepřidá. V zemi, kde se dávají flastry natvrdo za holý zadek, kde se zprošťuje obžalob z naprosto jasné krádeže, kde se plive na prezidenta kvůli jeho ochraně bezpečnosti svého sídla, kde se nadává na prezidenta kvůli jeho varováním a obavám z migrace, nelze očekávat žádnou světlou budoucnost. Spravedlnost ryje držkou v zemi, v české zemi.

-VK-

Šéfredaktor AE News

http://www.dailymotion.com/video/x4q4mtr_soud-rozhodl-ze-kradez-standarty-prezidenta-republiky-nebyla-trestnym-cinem_news