De Maiziere zakázal islamistický spolek „Pravé náboženství“

Ministerstvo vnitra zakázalo v úterý ráno s okamžitou platností islamistický spolek „Die wahre Religion“ (Pravé náboženství): pod zástěrkou neškodného rozšiřování koránu toto sdružení shromažďuje džihádistické islamisty po celém Německu, řekl ministr vnitra Thomas de Maziere (CDU) v úterý v Berlíně. V souvislosti se zákazem proběhlo ráno rozsáhlé prohledávání a zatýkání v deseti spolkových zemích, při kterém bylo prohledáno na 190 objektů. Je to druhá největší akce v rámci zákazů spolkového ministerstva vnitra, vyjádřil se dále de Maziere.

Doposud vycestovalo kolem 140 mladých lidí do Sýrie, popřípadě do Iráku, aby podporovali „Islámský stát“ (IS) a další teroristické organizace poté, co navázali kontakt se sdružením. To se dostalo do povědomí především kampaní „Lies!“ (Čti!), při které se rozdávaly překlady koránu na pěších zónách německých velkoměst.

Tohle jsem našla o dárečkovi, který tento spolek založil:

Ibrahim Abou-Nagie (* 1964 v utečeneckém táboře Nuseirat u Gazy) je salafistický kazatel s palestinským původem, který působí v Německu. Nemá žádné teologické vzdělání v rámci islámu, ale patří k vedoucím osobám německého salafismu, který je nejrychleji rostoucím radikálním a neofundamentalistickým proudem uvnitř islámu. Jeho videa na internetu rozšiřují nanejvýš represivní výklad koránu. Abou-Nagie rozlišuje pouze mezi muslimy a kafiry (tzv. nevěřícími), násilí považuje jako „legitimní prostředek“, cituje kolínský státní návladní.....

Epoch Times 15. listopadu 2016