Aargau: podříznuté jehně v lednici v azylovém domě

Původně přišli úředníci do azylového domu Holderbank kvůli rušení klidu. Zarazil je však zvláštní zápach. Hledali příčinu… a našli ji.

Pondělí večer, 17. září, kolem 22 hodin: policii a kantonální sociální službu zalarmovali kvůli hluku a hlasité muzice vycházející z azylového domu Holderbank. Zřejmě se tam slavil nějaký svátek.

Když úředníci dorazili do domova pro odmítnuté azylanty, vládlo tam nápadné ticho. Ve vzduchu se vznášel zvláštní zápach. Pak učinili úředníci krvavý nález: v ledničce leželo mrtvé jehně. Bylo už stažené, informuje deník „Aargauer Zeitung“.

Policie vyšetřovala dva odmítnuté azylanty, kteří mohli mít s činem něco společného. Jeden z nich se choval vzpurně a byl předběžně vzat do vazby.“ (Roland Pfister, mluvčí policie kantonu Aargau)

U zatčeného se jedná o 31letého muže z Pákistánu. Druhý podezřelý (33) přišel z Myanmaru (Barma) a podle policie spolupracoval.

Mladá ovce ukradena na louce

Jak se zjistilo, ukradli zvíře v sousední obci z louky předsedy sdružení zemědělců Aloise Hubera, rady Švýcarské strany lidové (SVP) v kantonálním parlamentu. Ten ztrátu vůbec nezaznamenal, protože v neděli odpoledne se zvířata pásla na louce v plném počtu, zdraví a pohodě.

V časných ranních hodinách jsem obdržel telefonát s dotazem, jestli mi nechybí jedna z mých ovcí.“ (Alois Huber, rada kantonu, SVP)

Huber předpokládá, že ovci ukradli za setmění. Teď má Alois Huber už jen 19 ovcí. Finanční škoda se odhaduje na 300 franků (265 euo).

Proříznuté hrdlo

Finanční ztráta je však jen jedna věc: „I když se živíte chovem ovcí a necháváte je porážet, bolí člověka vědomí, že zvíře muselo zemřít takovým způsobem.“ Ovci prořízli hrdlo, což je daleko větší týrání, než střela do hlavy. Není ještě jasné, zda byla ovce poražena rituálním způsobem, který je rozšířen v islámu a židovské kultuře, kdy jsou zvířeti speciálním nožem a „dlouhým řezem napříč spodní částí krku“ proříznuty cévy, průdušnice a jícen.

Liška loví jen malá jehňata

Pro předsedu sdružení zemědělců Hubera to bylo poprvé, kdy mu ukradli zvíře z pastvy, uvádí „AZ“ ve své zprávě. Bohužel se proti tomu nedá moc dělat: „Když chce někdo něco takového udělat, tak se mu to podaří,“ říká pan Huber. Čas od času přijde i liška, ale ta bere jen opravdu mladé jehně.

Stádo se právě vrátilo z letní pastvy z horských luk a bylo pouhé čtyři hodiny na louce v blízkosti domu svého majitele. Zabité zvíře bylo asi osm měsíců staré, kdy jehňata váží mezi 45 a 60 kilogramy. Jehně bylo podle informací policie zlikvidováno.

Nevole ze strany obyvatel

Nezávisle na tomto případu předložila SVP v úterý po tomto činu na Velké radě návrh týkající se trestných činů, které páchají žadatelé o azyl, uprchlíci se statutem tolerovaného pobytu a uznaní uprchlíci. V přibývající míře nechtějí místní obyvatelé tolerovat trestné činy těchto skupin, uvádí SVP a zastává názor, že je znepokojující, když „úřady a soudy nejsou ve stavu rozhodným způsobem se tomuto problému postavit a pojmenovat ho jménem.“

Proti oběma žadatelům o azyl nyní probíhá vyšetřování za: krádež, rušení klidu a hrubé provinění proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání.

Zdroj článku: https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/aargau-blutiger-zufalls-fund-
im-asylheim-lamm-geklaut-gehaeutet-und-in-kuehlschrank-gepackt-a2651834.html