Názor na otázky kolem svrhnutí vlády v Sýrii

Dobrý den Kláro.

Můj úhel pohledu na otázku "Proč a kdo se pokoušel/snažil svrhnout vládu v Sýrii?" je tento:

1. Šlo o snahu nastolit Chalífát Abu Bakr al-Baghdadím (má doktorát v islámu!) v Sýrii, nejenom, ISISem (zkr. „Islámský Stát Iráku a Sýrie“). Podpora USA při počátcích Talibanu, Al-Kaidy, ISISu - pro rádoby své cíle - je obecně známa - dále viz bod 5!

2. Jde o pokus přiblížit islámské eschatologické události (např. tlak na Mahdího, aby přišel; má přijít, když svět bude v totálním chaosu). De facto to samé dělá desetiletí např. Irán, totiž, že to cíleně nukleárně vyhrocuje→ světový chaos → tlak na příchod Mahdího. 

3. Jde o naplnění proroctví v islámu. Všechno, co ISIS chtěl, se nechá shrnout jedním slovem: Dabiq (místo 44 km severně od Aleppa, Sýrie). Jedná se jakoby o obdobu  Armagedonu v Bibli, tedy totiž, že v tomto místě dojde v budoucnu k bitvě, kde se střetnou Římané (západní armády) a islám zde bude triumfovat.

4. Jde o boj mezi proudy v islámu (nejenom Šia vs. Sunni – tzn. o následovnictví Mohameda…); Bashar Al-Assad je údajně Šiíta, jeho žena Sunni, ministři vlády jsou i Sunité, země brána jako šiítská, tedy má za spojence Irán (tedy i podpora Hizbaláhu). Proti Sýrii stojí Saudové (zbraně), Katar
(i armáda) atd.

5. Jde tradičně a dlouhodobě o sféry vlivu na Blízkém a Středním východě (http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/)

Jak významní Američané rozuměli a rozumí problematice islámu? To je velmi dobrá a zásadní otázka.

MINULOST

… býv. ředitel CIA James Woolsey  vrcholně prokazoval svoji smrtelnou naivitu (tedy i USA?!) ohledně neznalosti podstaty islámu a jeho cílů

PŘÍTOMNOST

Obama je apologet islámu, nevlastní bratr Malik je muslim, nevlastní otec muslim … když někdo zabije ve jménu islámu, tak za to de facto nemůže islám ale svoboda vlastnit zbraň apod.  ... a slepota pokračuje až do dneška.
Stačily mi tak 3 min tohoto videa.  

BUDOUCNOST?

Hillary je obklopená lidmi z kruhů kolem Muslimského bratrstva

MINULOST A PŘÍTOMNOST 

US ADMINISTRATIVE FUNDING ISIS?

US TAJNÁ SLUŽBA vs. US ADMINISTRATIVA? MOC ZAJÍMAVÉ.

 

Tagy: