Komentář Benjamina Netanjahua k Mezinárodnímu dni památky obětí holokaustu

Video s komentářem Benjamina Netanjahua k Mezinárodnímu dni památky obětí holokaustu:

"Vážení přátelé,

uchovávání vzpomínek na holokaust je dnes mnohem důležitější než dříve, protože se nacházíme v období znovu ožívajícího a někdy i násilného antisemitismu. Připomínky památných dnů jako tento nám všem pomáhají nezapomenout na to, kam může vést nejstarší a nejtrvalejší nenávist. Bohužel jsou dnes Židé v Evropě i jinde opět označováni jako cíle jen proto, že jsou Židé. Na různých místech světa židovské komunity stále více žijí ve strachu. Vidíme antisemitismus namířený proti jednotlivým Židům, a také vidíme tuto nenávist směřovanou proti Židům kolektivně, proti židovskému státu. Na Izrael míří tytéž pomluvy a tytéž urážky, jaké mířily na Židy od pradávna. Islámští extremisti začlenili ten nejhrubší antisemitismus do svých vražedných doktrín. Vidíme to v Gaze, v Rakce, v Teheránu. A netýká se to jen islámských extremistů na Blízkém východě nebo v Evropě. Dokonce i uznávané názorové vůdce ze západu postihla nenávist k židovskému lidu a židovskému státu. Posedlost Židy - a fixace na židovský stát - vzdoruje jakýmkoli racionálním vysvětlením. Zatímco napříč regionem islámisti týrají celé populace, zotročují a znásilňují ženy, vraždí křesťany a homosexuály, komise OSN pro lidská práva opakovaně odsuzuje Izrael. Více než Severní Koreu. Více než Írán. Více než Sýrii. Více než všechny tyto státy dohromady. Některé věci se prostě nemění.

Ale jedna věc se změnila. My jsme se změnili. Židé se změnili. Už nejsme lidé bez státu, kteří donekonečna hledají útočiště. Už nejsme bezmocní, kteří žádají druhé, aby nás ochránili. Dnes jsme nezávislým a svrchovaným lidem ve své vlasti. Dnes můžeme otevřeně mluvit proti hlásání nenávisti a požadavkům na naše zničení. Dnes se dokážeme ochránit a bránit naši svobodu. Změnili jsme se, stojíme tu, hovoříme otevřeně a bráníme se. 

Ale kde je Evropa a zbytek civilizace? Když státy jako Írán a hnutí jako Islámský stát nebo Hamas otevřeně vyhlašují, že jejich cílem je spáchat další holokaust, my to nedopustíme. Ale Evropa a zbytek světa musí povstat spolu s námi. Ne kvůli nám - ale kvůli sobě."


komentář: "V podobném čase, kdy PM Benjamin Netanyahu sdílí své video o holokaustu, jsou Židé nenáviděni a vysmíváni v ulicích Jeruzaléma?! Takto žel vyrůstají arabské děti v nenávisti vůči Židům. Takto se přesně chovali nacisté k Židům před holokaustem."

Tagy: